بالاخره چاپ دیجیتال تی شرت (مستقیم) به خُرد پارچه می رود یا خیر ؟ تکلیف چیست ؟

بالاخره چاپ دیجیتال تی شرت (مستقیم) به خُرد پارچه می رود یا خیر ؟ تکلیف چیست ؟

بالاخره چاپ دیجیتال تی شرت (مستقیم) به خُرد پارچه می رود یا خیر ؟ تکلیف چیست ؟
اگر شما با یکی از شرکت ها و گروه هایی که چاپ دیجیتال تیشرت و در کل پارچه صحبت کرده باشید، احتمالا این قضیه که چاپ طرح به خُرد پارچه می رود را شنیده اید یا دیده اید. اما بعضی اوقات نیز وقتی تیشرت به دست شما رسیده، این حس به شما منتقل می شود که از برچسب استفاده شده و چیزی به خرد پارچه نرفته !
حالا بالاخره تکلیف چیست؟ کمی صبر کنید تا دقیقا متوجه شوید قضیه از چه قرار است !!؟!!
فرایند چاپ دیجیتال تی شرت، تاکید می کنیم چاپ دیجیتال و نه چاپ سابلیمیشن، حرارتی، سیلک و ... به این صورت است که ابتدا یک مایع به نام Pre-Treatmeant یا Underbase بر روی تیشرت زده می شود که باعث نشستن جوهر بر روی پارچه می شود.
حالا اگر تیشرت مورد استفاده برای چاپ رنگ روشن به طور مثال سفید باشد، جوهرهای رنگی (CMYK) چاپ می شوند و فرایند چاپ تمام می شود. اما اگر رنگ تی شرت مورد استفاده تیره باشد به طور مثال مشکی یا سورمه ای، ابتدا زیر تمام طرح مورد نظر، جوهر سفید چاپ می شود و پس از اتمام چاپ، چاپ رنگی طرح انجام می شود و فرایند چاپ تمام می شود.
به همین دلیل است که در تیشرت های تیره، قسمت چاپ شده تیشرت قابل لمس تر و ممکن است این حس منتقل شود که از برچسب استفاده شده، اما اینطور نیست و در کیفیت هیچ تفاوتی با تیشرت های سفید ندارد. اما تیشرت های سفید و روشن به دلیل اینکه Pre-Treatment کمتری بر روی آن زده شده و همچنین جوهر سفید در زیرساخت چاپ استفاده نشده، بیشتر به خرد پارچه رفته و قابلیت لمس کمتری دارد.

نوشته شده در 1397-02-22 توسط چاپ 1665

آرشیو بلاگ

شاخه‌های بلاگ

آخرین نظرات

بدون نظر

جستجوی بلاگ

کد QR

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد